Lwów był środowiskiem wieloetnicznym i raczej konserwatywny. Początki architektury polskiej stylistyki art déco we Lwowie widoczne są już w realizacji w 1910 roku, które powstały pod wpływem sztuki wiedeńskiej, niemieckiej i francuskiej. Jako kompleksowe rozwiązania w stylu art déco we Lwowie, stanowiły m.in. pawilony Targów Wschodnich, a także osiedla mieszkaniowe które budowano na obrzeżach miasta w latach 30 ub.w.
Kolejnym doskonałym przykładem polskiego stylu art déco z nutą klasycyzmu jest charakterystyczna kolekcja unikatowych lamp w artdecowskie motywy i geometryczne kształty, która sięga przedwojennych korzeni wzornictwa przemysłowego.
Lampy zaprojektowaliśmy w duch art déco i opracowaliśmy w naszej manufakturze z wielką starannością. W każdym szczególe łącząc ze sobą szlachetne materiały i wykończenie. Kolekcja "Lwów 1918-39" obejmuje lampy wiszące, stojące, gabinetowe oraz kinkiety, które posiadają wyraźne, geometryczne kształty i harmonijne proporcje.
Kolekcja stanowi ucieleśnienie stylu art déco z elementami klasycyzmu, która powstała w duchu panujących trendów we Lwowie w okresie II Rzeczypospolitej.